Nasza Historia

Warto to wiedzieć!

SAG Sp. z o.o. to nowoczesna firma prowadząca działalność produkcyjno-usługowo-handlową, skupiającą się głównie w sferze górnictwa i przemysłu. Działalność gospodarczą rozpoczęła w 1991 roku jako SAG Wytwórnia Lin Stalowo-Gumowych Sp. z o.o. Początkowo 51% udziałów objęła firma austriacka TRADEPOL, a pozostałe 49% udziałów objęła KWK Wieczorek. W 1997 roku następcą prawnym kopalni został Katowicki Holding Węglowy S.A., a w tym samym roku właścicielem udziałów będących w rękach austriackich stała się firma Marchart & Lackner GmbH. W 2008 roku udziały firmy austriackiej nabyła Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A., stając się nowym współwłaścicielem.

1991

Początki w górnictwie

Od samego początku zajmujemy się produkcją między innymi lin stalowo-gumowych typu SAG, będących dumą i wyjątkowym osiągnięciem gwarantującym rozpoznawalność na całym świecie.

W ubiegłym wieku nasze innowacyjne i wyjątkowo wytrzymałe liny stalowo-gumowe typu SAG były najważniejszym produktem w naszej ofercie. Wraz ze zmieniającym się rynkiem, wejściem do Unii Europejskiej i pojawieniem się nowych możliwości rozwoju ta sytuacja zaczęła z czasem ulegać zmianie.

2001

Dekada intensywnego rozwoju

Początek XXI w. to dla SAG Sp. z o.o. intensywny rozwój, projektowanie nowych produktów i wprowadzanie ich na rynek oraz wchodzenie na nowe rynki.

Jesteśmy jednym z największych producentów krążników stosowanych w przenośnikach taśmowych. Opracowaliśmy i produkujemy najbardziej energooszczędne na rynku krążniki typu “EKO” – gładkie, girlandowe, pierścieniowe, tarczowe i kierunkowe.

Ponadto specjalizujemy się w budowie konstrukcji i przenośników taśmowych oraz konstrukcji szybowych. Posiadamy dział remontowy, który specjalizuje się w remontach hydrauliki sterowniczej oraz zawieszeń.

2012

Nowy początek

8 lutego 2012 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki na SAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od tego czasu intensywnie rozwijamy nasz biznes, wdrażając nowoczesne technologie i dbając o ich wysoką jakość, dzięki której nasze produkty cieszą się ogromnym uznaniem wśród klientów – zarówno w kraju, jak i za granicą.
Niezależnie od rozwijania posiadanych już linii produktów, intensywnie eksplorujemy nowe obszary i staramy się jak najlepiej wykorzystać wiedzę oraz umiejętności naszych pracowników. Dzięki temu zrealizowaliśmy wiele unikatowych i wyjątkowo ambitnych projektów, jak budowa członów środkowych tramwajów dla spółki Tramwaje Śląskie S.A oraz zaprojektowanie i tworzenie Carportów do ładowania samochodów elektrycznych.

2023

Inwestycje w innowacje

Wdrażanie na rynek nowych produktów oraz rozszerzenie linii produkcyjnych wymogło na nas w ostatnich latach konieczność rozbudowy hali produkcji konstrukcji oraz budowę nowej hali produkcji krążników.
Dbając o środowisko zainwestowaliśmy w panele fotowoltaiczne, dzięki którym 30% naszego zapotrzebowania na energię elektryczną pozyskujemy ze słońca. Zaprojektowaliśmy także i wytwarzamy Carporty do ładowania pojazdów elektrycznych.
W samym 2023 roku zakupiliśmy szereg nowoczesnych maszyn, m.in. automat tokarski, frezarkę, kolejną tokarkę CNC, wypalarkę laserową, prasę krawędziową oraz automatyczną piłę tarczową. Dzięki innowacyjnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom.

Każdy kolejny krok to dla nas nowe rynki i nowe sukcesy

Cały czas się rozwijamy, zawsze dbając o to, by nasze produkty były jak najlepsze. Doceniają to także firmy z Niemiec i Austrii, dla których dbałość o jakość jest absolutnym priorytetem. Dzięki temu jesteśmy jedną z niewielu polskich firm, które wprowadzają tam swoje produkty.

Działamy charytatywnie

Nie jesteśmy obojętni

Od wielu lat nasza firma SAG Sp. z o.o. wspiera finansowo organizacje pożytku publicznego, takie jak: Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis- jedno z największych hospicjów stacjonarnych w Europie, mieszczące się w sąsiedztwie naszej siedziby, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Ofiaruj Serce oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Katowicach.

Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, wspierając rodziny w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

SAG Sp. z o.o. była również jednym ze sponsorów Wigilii dla ubogich i bezdomnych organizowanej przez parafię św. Anny w Katowicach-Nikiszowcu.